GOOGLE ADWORDS 

Dünyanın en büyük arama motoru ve milyarlarca kullanıcısı olan Google’ın dijital reklamcılık ADWORDS reklam modeliyle yeni müşterilere ulaşın ve işletmenizi büyütün. Yapılacak başarılı reklam yatırımlarıyla gelirinizi arttırabilirsiniz. Sizin için en önemli ve tek yapmanız gereken şey size en uygun yönetimi seçmek!

Size ya da işletmenize uygun Adwords reklam verme adımları şu şekilde:

  • Uygun planlamayı yapmak;
  • Uygun anahtar kelime araştırması yapmak;
  • Mobilde reklamları görünür hale getirme;
  • Minimum maliyetle maksimum verim alma;
  • İzleme, rapor ve analiz etme;
GOOGLE ADS REKLAM YÖNETİMİ

Adwords reklam kampanyalarıyla hedeflerinize yardımcı olma süreci…

Anahtar Kelime ve Bütçe

Google AdWords reklam stratejisinin oluşturulmasında başlangıç, uygun anahtar kelime ve bütçe belirlenmesi.

1

Kampanya Oluşturma

Belirlenen bütçe ve anahtar kelimelere uygun şekilde reklamların hazırlanma aşamalarının hazırlanması.

2

Kampanyaların Yayını

Size daha fazla ziyaretçi ve müşteri getirmesini umut ettiğimiz anahtar kelimeler, reklamlar ve hedeflemeler ile reklamlarınız yayınlanmaya hazır hale getirilir. 

4

Analiz ve Raporlama

Size daha fazla ziyaretçi ve müşteri getirmesini umut ettiğimiz anahtar kelimeler, reklamlar ve hedeflemeler ile reklamlarınız yayınlanmaya hazır hale getirilir. 

5
Bütçe ve Fiyatlandırma

Adwords hedeflenen anahtar kelimeler ile oluşturulan kampanyalarınız için ortalama günlük bütçe belirlenir ve bu bütçe istenildiği zaman değiştirilme esnekliği sunar.

Manuel Tıklama Başına Maliyet ( TBM ) teklifi ile Adwords reklamlarınız tıklandığında bu tıklama için oluşturulan maliyettir. Dikkat edilecek husus reklamlarınız gösterildiğinde değil tıklandığında ödeme yaparsınız.

Örneğin, reklamınızı görüntüleyen 100 kullanıcıdan 3’ü reklama tıklarsa diğer 97 görüntüleme için değil 3 tıklama için ödeme yaparsınız. Böylelikle potansiyel müşterilerinize görünümleriniz artış gösterecektir.Adwords Reklam Ağı
Reklam Modelleri

  • Arama ağı reklamları – Bu reklam modeli ile müşterilerinize çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Reklamlarınız doğrudan arama sonuçlarında listelenir.
  • Görüntülü reklamlar   Gmail’deki metin ve banner reklamların yanı sıra tüm internet sitelerinde gösterime girer ve kullanıcılar için ilgi çekici bir reklam kaynağını oluşturur.
  • Youtube reklamları – Bu reklam modeli ile her gün milyarlarca video izlenen Youtube üzerinde reklamlarınız yayınlanır.
  • Uygulama reklamları – iOS veya Android uygulamanızı Google’daki milyarlarca kullanıcıya tanıtmanıza yardımcı olur. Doğrudan hedef kitleye ulaşabilirsiniz
7/24 Online Destek Hizmeti


Telefonla Hizmet

Teknik sorunlarla ilgili bizlere her zaman telefon numaralarımızdan ulaşabilir ve hizmetimizden faydalanabilirsiniz.

Mail Destek Hizmeti

Teknik sorunlarla ilgili bizlere her zaman mail adreslerimizden ulaşabilirsiniz. Ekiplerimiz tarafından sizlere en kısa sürede dönüş yapılacaktır.BLOG’DAN SON YAZILAR

Adwords reklam modeli ile ilgi tüm ayrıntılar için tıklayınız


GOOGLE ADS REHBERİ

Google ADS (Eski adıyla Google Adwords), Google’ın online ortamda sunduğu bir reklam yöntemidir. İşletme sahiplerinin ve dijital içerik hizmeti veren kişilerin; hizmet tanıtımları veya satış odaklı yaptıkları üretimler, online ortamda uygulanan reklam modelleri sayesinde hedef kitleye sunulur. Bu doğrultuda hizmet veren Google ADS, doğru stratejilerle ve bütçeyle tasarlanarak oluşturulan reklam linklerinin tıklanması sonucunda, istenilen satış performansı hızla ve kolaylıkla gerçekleştirebilir.

Google ADS, anahtar kelimeler baz alınarak Google arama motorunda uygulanan bir dijital reklamcılık yöntemidir. Arama motorunda araştırılan hizmet ya da ürün ile ilgili birçok web sitesi SERP özelliği sayesinde fark edilir. Web site başlıklarının yanında bulunan “reklam” yazısı dikkate alındığında, içeriğin Google Adwords reklamları ile oluşturulduğu anlaşılır. İyi bir bütçe hesaplamasının ardından oluşturulan pazarlama yöntemi sayesinde web sayfalarının, arama motorunun ilk sıralarında yer alması mümkün hâle gelebilir. Ayrıca SERP alanlarının sağ bölümünde bulunan ve Google ADS hedef kitle odaklı gerçekleştirilen ürün görseli yerleştirme uygulamalarının da e-ticaret alanında etkili bir yöntem olduğunu görebilirsiniz.

Google ADS reklam verme modeli, ürün ve hizmetleri reklam yoluyla kullanıcıların karşısına çıkarma amacını taşır. Bu sayede işletme ya da sosyal platformlarda yer alan sayfa sahipleri, Google ADWORDS aracılığı ile reklam verip ürünlerinin ya da hitap ettiği kitleye uygun hizmetlerinin tanıtımını yapabilir. Örneğin; arama motoruna ayakkabı yazıp, ayakkabı ile ilgili herhangi bir içeriğe (blog, haber vs.) tıkladığınızda, karşınıza çıkan sayfanın üst kısmında, arama motoruna yazdığınız anahtar kelimeye ait reklamlarla karşılaşırsınız. Ayrıca filtreleme yöntemi sayesinde daha detaylı yani kişiselleştirilmiş bir strateji uygulamanız mümkün.

Dijital dünyanın ortaya çıkardığı yenilikler, pazarlama alanında da kendini gösterir. Yeni nesil pazarlamacılık yöntemleri, özellikle işletme sahiplerinin reklam taleplerini karşılayan etkili bir seçenektir. Bu yöntem ayrıca, organik trafiğe göre daha hızlı sonuçlar alınmasına ve maliyet bakımından da düşük ücretli reklam kampanyaları oluşturulmasına avantaj sağlar.

İster arama motoru ister video platformu olsun; Google ADS’in etkili sonuçlar yaratan sisteminde dijital reklamcılıktan faydalanmak için bütçenizi ve hedef kitlenizi iyi belirlemeniz gerekir. Bu sayede başarılı bir strateji oluşturma avantajına sahip olabilir; web sitelerinin reklam alanlarında, YouTube videolarında ya da ana sayfalarında, Gmail’de işletmenizin veya projenizin reklam çalışmalarını gösterebilirsiniz. Google ADS reklam modelleri şu şekilde sıralanabilir:

• Google Arama Ağı reklamları

• Görüntülü reklamlar

• Alışveriş reklamları

• Video reklamları

• Uygulama reklamları

Arama ağı reklamları, online ortamda yer alan modeller arasında hızlı ve etkili sonuç sağlar. Ayrıca kullanıcıların tercih ettiği anahtar kelimeler sonucunda karşılaştığı bir reklam türüdür. Arama ağı reklam modelini uygularken dikkat edilmesi gereken en önemli husus, doğru anahtar kelime analizlerinin yapılmasıdır. Diğer bir önemli konu ise kullanıcının arama yaptığı kelimelerin anahtar kelimelerle uyumlu olması gerektiğidir. Google ADS arama ağı reklamı tercih ettiğiniz durumlarda, kullanıcılar web sitenize kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilir.

İşini globalde ilerleten firmalara önerilen görüntülü reklam modeli, dünya genelinde internet kullanıcılarına hitap eder. Markanızın fark edilmesini sağlayan yöntemlerle amacınıza uygun bir reklam projesi iletebilirsiniz. Ayrıca hedef kitlenizin özellikleri doğrultusunda bireysel yöntemler de uygulamanız mümkün.

Alışveriş reklamları, e-ticaret sitelerinin belirledikleri hedeflere ulaşma aşamasında önemli bir seçenektir. Ziyaretçilerin potansiyel kullanıcılara dönüşmesi için önem taşıyan güven duygusu, firmaların tercih edilme kriterlerinde etkili rol oynar. Google ADS alışveriş reklamları, ürünlerin hem fiyatlarını hem de görsellerini bir arada sunan nitelikler taşıdığı için kullanıcılara zaman kazandırır. Böylelikle firma sahiplerinin istediği görsele tıklanma işleminin gerçekleşme ihtimali artar. Ürün fotoğrafları, kullanıcıya kıyaslama yapma imkânı sunarak, arzu ettiği niteliklerde alışveriş yapma ayrıcalığı yaşatır. Ayrıca indirim, kampanya gibi önemli fırsatlar da alışveriş yapmak isteyenlerin markaya ve ürüne ulaşmasında önemli kolaylık sağlar.

Birbirinden yaratıcı ve özgün video içerikleriyle dolu olan YouTube platformunda da ürün pazarlaması yapma imkânı bulunur. Büyük bir ziyaretçi kitlesine sahip olan YouTube panelinde, izlemek istenen içeriğe dair anahtar kelime yazıldıktan sonra açılan sayfanın en üst kısmında videolu reklamları görebilirsiniz. YouTube videolarında, Google reklamları ile ön plana çıkmak isteyen marka sahiplerinin yanı sıra kanalındaki abone sayısını artırmak isteyen video içerik üreticileri de reklam kampanyası oluşturabilir.

Farklı özelliklerle karşınıza çıkan mobil uygulamalar üzerinden reklam verilerek de hedef kitleye uygun reklam kampanyaları oluşturulabilir. Uluslararası potansiyele sahip mobil uygulama reklamlarının geçerli olabilmesi için Google Play Store ya da Apple Store uygulamalarının bulunması önemlidir. Ürün ya da hizmet reklamlarının kullanıcılara ulaşmasında etkili olan Google ADS mobil uygulama stratejileri sayesinde hedef kitleye erişilebilirlik seviyesi yüksek bir performans sunulur.

Google üzerinden reklam vermenin ilk adımı, Google ADS hesap açma işlemidir. Daha sonra takip edilmesi gereken noktalar ise şu şekildedir:

• Öncelikle işletme sahipleri tarafından, firmaların isimleri ve web sayfalarının URL’si girilmelidir.

• Hedefleriniz doğrultusunda belirlediğiniz lokasyon durumunu ayarlamanız gerekir.

• Sahip olduğunuz işletmenin hangi kategoride yer aldığını bildirmeniz ve ardından reklam vermek istediğiniz kategoriyi belirlemeniz önemlidir.

• Tüm gerekli tanımlamalardan sonra reklam başlığı ve metni, hedef kitleye uygun bir şekilde oluşturulmalıdır.

• Ücretli bir platformda doğru verilerle oluşturulan reklam bütçesini belirlenmesi gerekir.

• Son adım olarak, fatura açıklamalarının ve promosyon kodlarına ait bilgilerin girişi yapılmalıdır.

Basit gibi görünen bu adımların, doğru sonuçlar ortaya çıkaracak stratejiler kullanılarak uygulanması, ürün ya da hizmet reklamı vermek isteyenler için oldukça önemlidir. Bundan dolayı profesyonel Google Ads hizmeti alınmasında yüksek yarar vardır.

Dijital çağın yansımaları her sektörde hızla devam ederken, ürün satışı veya hizmet tanıtımı yapanlar da kendilerini hedef kitleye daha iyi tanıtmanın yollarını arayabilirler. Bu sebeple uygulanan stratejiler, kaliteli bir duruş sergilemeyi hedefleyen web sitelerinin ilk adımıdır diyebiliriz. Ayrıca kullanıcıların hedefleri doğrultusunda hazırlanan web sitesi içerikleri; arama motorunda ilk sıralarda olma talebini sağladığı için reklam kampanyalarında önemli bir yere sahiptir.

Özellikle e-ticaret alanında varlık gösteren firmaların, online ortamda başarılı satışlar gerçekleştirmeleri için reklam hizmetlerinden yararlanmaları artık zorunlu hâle gelmiştir. Doğru ve etkili bir Google Ads kampanyası oluşturulduğu takdirde, reklam için ayrılan bütçenin verimli sonuçlara ulaştığı gözle görülebilir bir hâl alır.

Anahtar kelime, hedef kitle ve bütçe hesaplamaları; Google ADS ile reklam vermek isteyen firma veya hizmet sahiplerini adım adım başarıya götürecek bir seçenektir. Çünkü dijital reklamcılığın en önemli parçası olan Google Ads yöntemi hem ölçülebilir hem de net veriler ortaya çıkarılmasını esas alır. Bu sayede ister e-ticaret sitesi ister kişisel blog ya da YouTube kanalı sahibi olun; hedef kitleye uygun şekilde gerçekleştirilen stratejiler sayesinde satış veya hizmet işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Google Ads’in sayılabilir ölçekler içermesi bu reklam yöntemini uygularken ulaşılabilir satış verilerinin elde edilmesini sağlar. Google Ads günlük bütçe belirlemelerinin ardından devam etmesi gereken adımların büyük bir titizlikle uygulanması durumunda, gerçekleştirilen koordineli çalışmaların sizi başarıya götürmesi kaçınılmazdır. Yeni nesil reklam stratejisi uygulama sürecinde dikkat edilmesi gereken noktalar şu şekilde açıklanabilir:

• Kampanya hedeflerinizi belirlemeniz durumunda sahip olduğunuz e-ticaret sitenizin, yapılan planlara uygun bir pozisyona gelmesini sağlayabilirsiniz.

• Hedef kitleyi tanımak, doğrudan satış işlemlerinde yol gösterici bir avantaj sağlar. Kullanıcıların online ortamda gerçekleştirdiği alışveriş hareketleri ile ilgili bilgilerin öğrenilmesi gerekir; çünkü ürün incelemesi yapan bir ziyaretçinin, sepete ekle işleminin ardından alışveriş yapmadan web sitesinde ayrılma ihtimali vardır. Bundan sebepten dolayı devreye giren yeniden pazarlama seçeneği, kullanıcıların tekrar karşılaştıkları ürünü satın almasını sağlar.

• Dijital reklam kampanyaları oluşturulurken dikkat edilmesi gereken diğer bir nokta ise Google ADS anahtar kelimelerinin doğru şekilde belirlenmesidir. Çünkü hazırlanan reklam faaliyetleri, kullanıcıların arama yaptıkları kelimeler baz alınarak yönlendirmeler yapılmasını amaçlar.

• Reklamınızı dikkate alan müşterilerin beklentilerinin gerçekleştirilmesi için karşılaştıkları sayfaların reklam kampanyasının da uygun niteliklere sahip olması gerekir. Ayrıca satın alma duygusunu ortaya çıkaran karşılama sayfalarının, kullanıcılara görsel anlamda güven verici bir izlenim oluşturması önemlidir.

• Google reklam analizi yaptıktan sonra tıklama başına düşen bütçe miktarını, oluşturulan kampanyaların verimliliğini ve seçtiğiniz anahtar kelimelerin ilerleyişindeki performansı ölçebilirsiniz. Bu sayede optimize edilen reklam adımlarının, daha da verimli sonuçlar ortaya çıkarması söz konusu olabilir.

Reklam kampanyalarında ortaya çıkan yanlışlar maliyet artışına sebep olur. Dijital reklam stratejisi oluştururken sıkça yapılan hatalar şu şekildedir:

• Doğru anahtar kelimenin seçilmemesi.

• Gereğinden fazla anahtar kelime kullanılması.

• Negatif anahtar kelimelerin tercih edilmemesi.

• Google Ads anahtar kelime eşleme türünün yanlış seçilmesi.

• Reklam başlıklarının ve metinlerinin doğru belirlenmemesi.

• Kaliteli nitelikler barındırmayan ve çeşitli içeriklerle donatılmayan bir web siteye sahip olunması.

• Açılış sayfasındaki link yönlendirmesinde hata olması.

• Görüntülü reklamların alakasız bir kitle tarafından tıklanması.

• Reklam konumunun yanlış belirlenmesi.

• Görsellerin satışa olan etkisinden yeterince yararlanılmaması.

• Reklam amacının doğru belirlenmemesi.

• Arzu edilen hizmete ulaşmak için Google Ads uzmanı ile çalışma sürecinin ertelenmesi.

Google ADS kullanımı, profesyonel kişiler tarafından gerçekleştirildiği takdirde kullanıcıların dijital alanda yapmak istedikleri reklam çalışmalarından memnun edici sonuçlar alınabilir. Google ADS fiyatları, firma sahiplerinin hedefleri doğrultusunda değişkenlik gösterir. Siz de markanızın bilinirliğini ve ürünlerinizin satış performansını artırmak istiyorsanız hem alanında uzman hem de deneyim sahibi kişiler tarafından güvenilir hizmet alabilirsiniz. Hemen bizimle iletişime geçerek fiyat teklifi alabilirsiniz.